اخبار برگزیده

کد خبر:277995
پ
هواپیما
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

ابلاغ اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از پروازهای داخلی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری طی مکاتبه با شرکت های هواپیمایی مجوز اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از بلیت پروازهای داخلی را صادر کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری طی مکاتبه با شرکت های هواپیمایی مجوز اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از بلیت پروازهای داخلی را صادر کرد.

 

*** ابلاغ اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از پروازهای داخلی

 

به گزارش صنعت پرس، در بخشی از نامه محمد محمدی‌بخش به مدیران عامل ایرلاین‌های داخلی و شرکت‌های خارجی فعال در ایران با اشاره به استعلام از سازمان امور مالیاتی درباره اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در حمل‌ونقل هوایی آمده است:

وفق بند ۱ نامه شماره ۲۱۰/۱۲۳۴۵/ص قانون مالیات بر ارزش افزوده به پروازهای داخلی که طی آن ارائه خدمات حمل‌ونقل هوایی در ایران است،‌ تعلق می‌گیرد و پروازهای بین‌المللی مشمول اخذ مالیات موضوعه نمی‌شود.

بلیت صادر پروازهای سیستمی یا چارتری در حکم صورتحساب صادره است، لذا درج اجزای تشکیل دهنده بهای کل بلیت الزامی است. در بلیت‌های صادر شده مأخذ محاسبه مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد بهای خالص بلیت است.

در صورتیکه خریدار بلیت از خدمات حمل‌ونقل هوایی استفاده نکرده و از انجام پرواز انصراف دهد کل مبلغ مالیات بر ارزش افزوده دریافتی به مسافر مسترد می‌شود. مبالغ دریافتی بابت جریمه ابطال و تغییر رزرواسیون مشمول مأخذ مالیات و عوارض موضوعه نیست.

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشور در انتها از حذف ۵ درصد نرخ پایه عوارض شهرداری که از مسافران حمل‌ونقل هوایی دریافت می‌شد،‌خبر داده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنعت پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید