اخبار برگزیده

کد خبر:278574
پ
چرم
عضو هیئت رئیسه انجمن صنایع چرم ایران:

جهش ۲ برابری تولید در صنایع نساجی، پوشاک و چرم‌

عضو هیئت رئیسه انجمن صنایع چرم ایران از جهش ۲ برابری تولید در صنایع نساجی، پوشاک و چرم در سال ۹۹‌ خبر داد.

عضو هیئت رئیسه انجمن صنایع چرم ایران از جهش ۲ برابری تولید در صنایع نساجی، پوشاک و چرم در سال ۹۹‌ خبر داد.

 

*** افزایش تولید در صنایع نساجی، پوشاک و چرم‌

 

به گزارش صنعت پرس، سید جواد حسینی‌خواه، افزایش ۲ برابری تولید در صنایع نساجی، پوشاک و چرم کشور در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ را نشانه توانایی بالا و تجربه ای ارزشمند درسال جهش تولید عنوان کرد و اظهار داشت:

این تجربه موفق در شرایطی حاصل شد که کار آفرینان صنایع نساجی، پوشاک و محصولات چرمی درسال ۹۹ با انبوه مشکلات ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ ، تحریم ها و مهمتر از آن چالش حاد در مسیر تامین مواد اولیه مواجه بودند.

 

وی در ادامه افزود:

این افزایش تولید را در شرایطی شاهد بودیم که غول های صنعت نساجی، پوشاک و چرم دنیا با کاهش شدید تولید و زیان‌های هنگفت ناشی از شیوع کرونا مواجه شدند.

 

*** رفع چالش تامین مواد اولیه همت والای مسوولان را می‌طلبد

 

حسینی خواه با تاکید بر این که نساجی، پوشاک و محصولات چرمی برای همکاری و طرح نظرات کارشناسی دربحث پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در بستر تولید آمادگی کامل دارند، اظهار کرد:

مدیران ارشد و میانی حاکمیت در نشست های تخصصی مستمر با کارشناسان بخش تولید و صنعت بستر را برای تسریع در تحقق منویات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار امسال فراهم آورند.

 

*** تمایل شهروندان به خرید پوشاک داخلی

 

وی با بیان این که تولیدکنندگان پوشاک و چرم که همواره در برنامه‌ریزی‌هایشان در بستر تولید با مشکل واردات قاچاق کالای خارجی مواجه‌اند، طی چند سال اخیر با عقب نشینی قاچاقچیان از واردات قاچاق روبرو شدند، گفت:

به لحاظ افزایش نرخ ارز در سال های اخیر قاچاقچیان به این نتیجه رسیدند که دیگر واردات قاچاق پوشاک برایشان مقرون به صرفه نیست.

 

عضو هیئت رئیسه انجمن صنایع چرم ایران در ادامه افزود:

این اتفاق خوب باعث شد مصرف‌کنندگان از خرید پوشاک و محصولات چرمی تولید داخلی استقبال و از خرید مشابه خارجی با قیمت‌های گزاف خودداری کنند.

بحث شیوع کرونا و کاهش سفر های خارجی نیز اتفاق دیگری بود که واردات‌ چمدانی پوشاک را به حداقل رساند و این مهم تقاضا در بخش مصرف را به سمت تولیدات داخلی هدایت کرد و بدین ترتیب عرضه انواع محصولات نساجی و پوشاک به ویژه کت، کیف و کفش چرمی تولید داخل با افزایش قابل ملاحظه خریداران در بازار مصرف همراه شد.

 

حسینی خواه که تجربه تاسیس نمایندگی و شعب عرضه محصولات چرمی در سطح کشور و چند کشور اروپایی را در کارنامه دارد و به عنوان کارآفرین برتر معرفی شده است، موفقیت صنایع در بحث صادرات را در گرو فاصله گرفتن از روش‌های تولید سنتی و حرکت به سوی شیوه‌های نوین تولید و برندسازی عنوان کرد.

 

وی با اشاره به شرایط فعالان صنایع نساجی، پوشاک و چرم، اظهار کرد:

فعالان صنایع نساجی، پوشاک و چرم در شرایطی به نقطه ایده آل دست خواهند یافت که ضمن توجه خاص به شاخص سازی، در مسیر توسعه فعالیت‌های تولیدی و صادراتی مورد حمایت و دولت قرار گیرند و برای دریافت مجوزهای کار آفرینی با اتلاف وقت، سرگردانی و موانع و دست اندازهای غیر طبیعی مواجه نشوند.

 

*** عرضه پوشاک مرغوب ایرانی با پز خارجی پسندیده نیست

 

حسینی خواه از این که برخی تولیدکنندگان ایرانی محصولات بسیار مرغوب خود را با پز خارجی و نام جعلی شرکت های دیگر کشورها عرضه می کنند گلایه کرد و گفت:

اینگونه اقدامات حرکت پسندیده‌ای نیست و با این کار از وظیفه خطیری که در مسیر تولید کالای ایرانی و حفظ فرهنگ غنی ایران زمین داریم دور خواهیم شد.

 

وی در ادامه افزود:

در یک سال گذشته در بحث برندسازی و نیز ساخت ماشین آلات نساجی باهدف کاهش وابستگی‌ها کارهای زیادی شده است اما کافی نیست و باید در این راستا قدم‌های موثرتری برداشته شود چرا که هدف نهایی ما رقابت در بازار صادرات جهانی است.

اگر بخواهیم حداقل در بازار کشور های همسایه رقابت داشته باشیم، باید شاخص سازی‌های تاثیر گذار در دستور کار قرار گیرد و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های کلانی را اختصاص دهیم.

 

*** فروش اینترنتی با استقبال مصرف کنندگان مواجه شده است

 

به گزارش صنعت پرس، عضو هیئت رئیسه انجمن تولید کنندگان صنایع چرم ایران در پایان با اشاره به استقبال در خور توجه مصرف‌کنندگان پوشاک و محصولات ‌چرمی از خریدهای اینترنتی، اظهار کرد:

عرضه محصولات از طریق فضای مجازی حق انتخاب بیشتری را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند، زیرا خریداران می‌تواند محصولات تولیدی سراسر کشور را در فضای مجازی مشاهده و کالای مورد نظرش را با سهولت انتخاب و خریداری نماید.

ایجاد خلاقیت و آشنایی بیشتر بخش تولید با نیاز های جامعه و فراهم شدن بستر مناسب جهت رقابت جدی تولیدکنندگان در تولید محصولات با کیفیت و تنوع بیشتر از دیگر مزایای فروش اینترنتی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنعت پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید