اخبار برگزیده

کد خبر:278220
پ
طرح سازمان ملل برای مقابله با آلاینده‌های پلاستیکی
صنعت پرس گزارش می‌دهد:

طرح سازمان ملل برای مقابله با آلاینده‌های پلاستیکی

بیش از ۵۰ کشور جهان از جمله ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار تدوین پیش‌نویس طرح سازمان ملل برای محدود کردن تولید پلاستیک در جهان هستند.

بیش از ۵۰ کشور جهان از جمله ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار تدوین پیش‌نویس طرح سازمان ملل برای محدود کردن تولید پلاستیک در جهان هستند.

 

*** مقابله با آلاینده‌های پلاستیکی

 

به گزارش صنعت پرس، قرار است طی ماه جاری کشورهای عضو سامان ملل در نایبروبی پایتخت کنیا تشکیل جلسه داده و پیش نویس توافق برای مقابله با آلاینده‌های پلاستیکی در جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌ تدوین کنند.

این نخستین بار در جهان است که احتمالا کشورها به سمت محدود کردن تولید و استفاده از کالاهای پلاستیکی یک بار مصرف خواهند رفت.

گفته می‌شود این مهم‌ترین توافق زیست محیطی پس از توافق مقابله با تغییرات آب و هوایی در سال ۲۰۱۵ در پاریس خواهد بود.

افزایش حجم زباله‌های پلاستیکی که از نفت و گاز تولید می‌شوند، در حال بالا بردن آلایندگی کربن در جهان هستند، اقیانوس‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم آلوده کرده و در کنار آلوده کردن چرخه غذایی در جهان به حیات وحش نیز آسیب می‌زند.

 

*** خواستار تدوین این بسته برای محدود کردن تولید پلاستیک

 

به گزارش صنعت پرس، گفتنی است؛ بیش از ۵۰ کشور جهان از جمله ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار تدوین این بسته برای محدود کردن تولید پلاستیک در جهان هستند.

تدوین این طرح می‌تواند مشکلی بزرگ برای شرکت‌های بزرگ نفتی و پتروشیمی در جهان باشد.

ارزیابی‌ها حاکی از آن است که تولید پلاستیک در جهان توسط این شرکت‌ها طی ۲۰ سال آینده دو برابر خواهد شد.

اگرچه به صورت عمومی نمایندگان شرکت‌هایی نظیر اگزون موبیل و رویال داچ شل از این اقدام حمایت کرده‌اند اما گفته می‌شود در پشت صحنه این شرکت‌ها در تلاش هستند تا شرکت‌کنندگان در کنفرانس آتی را‌‌‌‌‌‌‌‌ از هر گونه توافق در راستای محدود کردن تولید محصولات پلاستیکی در جهان برحذر داشته و منصرف کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنعت پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید