اخبار برگزیده

کد خبر:279383
پ
وحیدی
وزیر کشور تشریح کرد

آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات/ لایحه جدیدی برای اصلاح قانون انتخابات به مجلس می‌فرستیم

وزیر کشور اعلام کرد لایحه جدیدی برای اصلاح قانون انتخابات به مجلس می‌فرستیم.

وزیر کشور اعلام کرد لایحه جدیدی برای اصلاح قانون انتخابات به مجلس می‌فرستیم.

 

*** آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات

 

به گزارش صنعت پرس به نقل از منتخبین، احمد وحیدی در توضیح آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات و اینکه آیا دولت تصمیمی برای ارسال این لایحه به مجلس دارد، گفت:

طرحی در مجلس برای اصلاح قانون انتخابات تهیه شده است، در دولت سابق نیز لایحه جامع انتخابات تهیه شد اما با توجه به اشکالاتی که داشت، پیگیر تهیه لایحه جدیدی هستیم و لایحه را قطعاً پیش از پایان دوره یازدهم به مجلس می‌فرستیم.

در مرحله فعلی کارهای مرتبط با لایحه جامع انتخابات در وزارت کشور انجام می‌شود و سپس به دولت ارائه خواهد شد، لذا طبیعی است که برای تصویب لایحه در دولت و ارسال به مجلس زمانی لازم است. ما در تلاشیم هرچه زودتر کار را در وزارت کشور به اتمام برسانیم و لایحه را به دولت بفرستیم.

 

وی در ادامه، افزود:

لایحه جامع انتخابات شامل موضوعات متعددی است، اگر بخواهیم لایحه جامع برای اصلاح قانون که انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها را پوشش دهد را تهیه کنیم، زمان بسیار لازم دارد. ما اگر بتوانیم، تمام انتخابات را در جریان اصلاح قانون پوشش خواهیم داد و لایحه جامع انتخابات شامل انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها را تهیه و به دولت می‌فرستیم.

 

وزیر کشور در پایان و با بیان اینکه سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری هر سه انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها را شامل می‌شود، گفت:

اگر بتوانیم، لایحه‌ای را متناسب با سیاست‌های کلی تهیه خواهیم کرد. اما اگر زمان کافی نداشته باشیم، پیشنهادات هر کدام از انتخابات را مجزا از یکدیگر به مجلس ارسال خواهیم کرد اما فعلاً سعی می‌کنیم که تحت عنوان لایحه جامع تهیه و به مجلس ارسال کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
منتخبین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید