اخبار برگزیده

کد خبر:279083
پ
محتشمی پور
معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت:

ضرورت ثبت‌نام واحدهای معدنی در سامانه جامع تجارت/ مصوبات شورای‌عالی معادن لازم الاجراست

معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت با اشاره به اینکه مصوبات شورای‌عالی معادن لازم الاجراست، بر ضرورت ثبت‌نام واحدهای معدنی در سامانه جامع تجارت تاکید کرد.

معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت با اشاره به اینکه مصوبات شورای‌عالی معادن لازم الاجراست، بر ضرورت ثبت‌نام واحدهای معدنی در سامانه جامع تجارت تاکید کرد.

 

*** مصوبات شورای‌عالی معادن لازم الاجراست

 

به گزارش صنعت پرس، رضا محتشمی‌پور در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صمت، اظهار کرد:

دریافت حقوق دولتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ابزار ارزیابی است و امسال در محاسبه حقوق دولتی به رویکرد سازمان نظام مهندسی معدن، توجه خواهیم داشت.

مراجعه به دفاتر و صورت‌های مالی واحدهای معدنی و شرکت‌ها جزو شاخص‌های شفافیت است و این واحدها باید فاکتورهای رسمی صادر کرده و به‌طور حتم در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.

مصوبات و آرای شورای ‌عالی معادن لازم‌الاجرا است و در صورت وجود مشکل و اعتراض باید مراتب قانونی طی شود تا اگر اصلاحی مدنظر بود، اعمال شود.

 

وی در ادامه، افزود:

حدود قانونی تفویض اختیارات به استان‌ها باید از سوی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها رعایت شود و خارج از اختیارات موجود، اقدامی صورت نگیرد.

در ورود واحد معدنی به بورس، هیچ‌گونه قاعده‌ای خارج از ضوابط قانونی بورس نباید اعمال شود.

 

به گزارش صنعت پرس، معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت در پایان، بیان‌داشت:

امسال تعیین تکلیف پروانه‌های بهره‌برداری معادن در دستور کار ویژه معاونت معادن و فراوری مواد وزارت صمت قرار دارد و از سازمان‌های استانی درخواست داریم پروانه‌های ابطالی را تمدید نکنند.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنعت پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید